רפואה סינית 

הרפואה הסינית היא אחת הרפואות היעילות והעתיקות בעולם, קימת מעל 3000 שנה.

מקורה בפילוסופיה הדאואיסטית, הסינים ראו את האדם כמקרוקוסמוס של היקום המקיף אותו ודימו את עצמם כחלק מאחדות ושלמות, הנקראת "דאו". חשיבה זו ממזגת את הנפש והגוף, ואת האדם והטבע.

בראייה הסינית זורמת בגוף אנרגיה הנקראת "צי" והיא מאחדת את כל הכוחות החיוניים לחיים בטבע ובאדם.

אנרגיה זו זורמת דרך  מסלולים הנקראים מרידיאנים. ככל שהאנרגיה תזרום באופן חופשי ומאוזן, בריאות האדם תהיה טובה יותר.  ישנם כ 365 נקודות דיקור עיקריות בגוף.

אומנות הטיפול ברפואה סינית מתבטאת ביכולת המטפל לזהות היכן יש חוסר איזון, ע"י תשאול, התבוננות, מגע, לשון ודופק.

שיטות הטיפול ברפואה הסינית

תזונה סינית

אחד מענפי הטיפול העתיקים ברפואה הסינית, אמצעי חשוב מאד למניעת מחלות ושמירה על איזון הגוף והנפש. התזונה הסינית מותאמת אישית לפי מודל 5 האלמנטים, מים, עץ, אש, אדמה, מתכת. מתיחסת לטעמים- מלוח, חמוץ, מר, מתוק וחריף. מתייחסת לעונות השנה - חורף,אביב,קיץ,סוף הקיץ,סתיו.

צמחי מרפא סינים

מסורת בת אלפי שנים לריפוי הגוף והנפש. הוכחו כיעילים לטיפול במיגוון רחב של בעיות רפואיות מסוגים שונים, במקרים אקוטיים וכרוניים. פורמולות שנרקחו מצמחים ניתנות באופן אישי למטופל. ניתן לקבל את הצמחים ולבשל בבית(RAWֲ ). וגם לקבל את הפורמולה בטבליות, קפסולות ומיצוי נוזלי.

שיאצו

ביסודה היא שיטת טיפול סינית עתיקה(אנמה), אך התפתחה ביפן. לפי השיטה זורמים בגוף 12 מרידיאנים (מסלולי זרימת אנרגיה). וכל מרידיאן משפיע על איבר ואחראי על תפקודים שונים בגוף. הטיפול מתמקד בחיזוק אנרגטי ופיזי,הפגת מתח והחזרת ההרמוניה לגוף.

מוקסה

צמח מרפא שמשמש לחימום,הנעה וחיזוק נקודות ואיזורים ספציפים בגוף. שם הצמח בו משתמשים הוא סוג של לענה הנקרא AI YE . ישנם צורות שונות לחימום, מוקסה סטיק, בתפזורת, מוקסה ישירה, בקופסא ועוד.

כוסות רוח

יצירת וואקום בגוף ע"י טכניקה באש או מכשיר לחיצה, באיזורים תפוסים וחסומים בגוף. מטרתה להגביר את זרימת הדם ושחרור חסימות. טיפול זה מוזכר בספר פרקי משה של הרמב"ם שבו נקראו "קרני המציצה".